www.showdesign.pl > Aktualność ShowDesign

Follow-Me w Polsce

 

Follow-Me to zautomatyzowany, zdalnie kierowany, łatwo integrujący się z dowolną infrastrukturą oświetleniową, system kontroli o funkcjonalności opraw follow spot. Follow-Me okazuje się wręcz zbawienny w aplikacjach, gdzie stosowanie konwencjonalnych reflektorów prowadzących wymaga dużych kosztów i implikuje problemy związane z montażem i bezpieczeństwem operatorów.

Korzystając z jednego systemu Follow-Me i tylko jednej kamery, możliwe staje się śledzenie wielu wykonawców i oświetlanie ich za pomocą wielu urządzeń. 

Wykonawców można śledzić ręcznie - za pomocą konsoli wskazującej (myszy) Follow-Me, lub automatycznie - za pomocą Follow-Me TraXYZ (produkt dostępny wkrótce).

SOFTWARE
Licencje na korzystanie z software'u Follow-Me są dostępne w dwóch wersjach, dostosowanych do potrzeb użytkownika:

1.Licencja 3D

tl_files/Fotos/Sterowniki/Follow-Me/Follow Me 3D.jpg 
Jest to pełna licencja Follow-Me, dzięki której można kontrolować nieograniczoną liczbę urządzeń dowolnego producenta. Dzięki tej licencji można śledzić wielu wykonawców. 

2.Licencja 3D Lite

tl_files/Fotos/Sterowniki/Follow-Me/Follow Me 3D LITE.jpg
 
Licencja Follow-Me dedykowana do skromniejszych aplikacji. Pozwala śledzić jednego wykonawcę, kontrolując do 4 urządzeń dowolnego producenta. 

HARDWARE
Elementy hardware systemu Follow-Me można konfigurować w dowolny sposób, zależnie od potrzeb.

Mysz

tl_files/Fotos/Sterowniki/Follow-Me/Follow Me- Mysz 3.jpg
 
Konsola wskazująca Follow Me (mysz) to dobrze zaprojektowane i solidnie zbudowane urządzenie, za pomocą którego jeden operator może śledzić jeden cel na scenie. Dzięki swojej ergonomii i optymalnemu zestrojeniu parametrów kontroli, mysz doskonale nadaje się nawet do długiej, precyzyjnej pracy.
Mysz ma dwa przyciski i dwa enkodery, które można przypisać do dowolnej funkcji mapowania w oprogramowaniu Follow-Me. Konsola posiada również wyświetlacz ID dla łatwej identyfikacji celu, do którego jest przypisana, wyjście Neutrik XLR-4p do połączenia z opcjonalną konsolą Fader Follow-Me, która oferuje dodatkowe 4 mapowalne suwaki, 4 enkodery oraz 4 przełączniki. Ponadto z tyłu znajduje się złącze Neutrik XLR-3 służące do podłączania opcjonalnego oświetlenia typu desklight.
Specyfikacja:
Zasilanie: 48V DC PoE IEEE 802,3af - 0.35A
Wyjście  zasilania: 12V DC - 0.35A
Zasilanie oświetlenia desklight: 12V DC - 150mA max
Wymiary: 128,0 mm x 197,79 mm x 71,62 mm
Waga: 1,044 kg
Temperatura pracy: -10 do +50*C (zabezpieczono przed kondensacją)

Fader

tl_files/Fotos/Sterowniki/Follow-Me/Follow Me Fader 1.jpg
 
Konsola Fader Follow-Me przeznaczona jest do współpracy z konsolą wskazującą (myszką) oferując dodatkowe 4 suwaki, 4 enkodery i 4 przełączniki, które można konfigurować tak, aby były przypisane zarówno do działań i zadań w Follow-Me, ekspozycji kamery lub przesunięć osi Z, jak również do parametrów urządzeń.
Realizator oświetlenia zyskuje w ten sposób opcję przekazania części sterów w ręce operatora Follow-Me, zachowując jednocześnie możliwość odzyskania pełnej kontroli w każdej chwili (poprzez ArtNet).
Konsola Fader posiada złącze Neutrik XLR-4 do połączenia z konsolą myszy oraz wyjście Neutrik XLR-3 do opcjonalnego oświetlenia desklight.
Specyfikacja:
Zasilanie: 12V DC - 0.35A
Zasilanie oświetlenia desklight: 12V DC - 150mA max
Wymiary: 168,0 mm x 196,79 mm x 65,16 mm
Waga: 1,245 kg
Temperatura pracy: -10 do +50*C (zabezpieczono przed kondensacją)

Camera Box

tl_files/Fotos/Sterowniki/Follow-Me/Follow Me Camera Box.jpg
 
Z tyłu obudowy tego urządzenia producent przewidział złącza PowerCon (zasilanie), a także XLR-5p przeznaczone do podłączania adaptera zdalnego sterowania menu kamery w oprogramowaniu Follow-Me. Kamerę, która w zestawie zawiera dwa obiektywy można łatwo zamontować na głowicy przegubowej 360 °.

Adapter zdalnego sterowanie Follow-Me

tl_files/Fotos/Sterowniki/Follow-Me/Follow Me adapter.jpg
 
Urządzenie zapewnia zdalny dostęp do kamery poprzez menu w Follow-Me. 

Wróć