www.showdesign.pl > Realizacje > Realizacja
Data
2012-09
Miejscowość
Warszawa
Instytucja
Teatr Roma
Opis

 

Na przełomie sierpnia i września w firmie Deko-bau w Lubinie powstawała scenografia do najnowszej produkcji warszawskiego Teatru Roma pt. Deszczowa piosenka. To wielkie dla Teatru przedsięwzięcie musiało otrzymać scenografię na swoją miarę.

Wykonanie wszelakich konstrukcji wysokiej jakości Teatr Roma powierzył firmie Deko-Bau. Pewne jej elementy wymagały użycia nowoczesnych metod podświetlenia i sterowania światłem i te zostały dostarczone oraz zamontowane przez nas.

W scenografii obecne są ogromne litery tworzące napis B R O A D W A Y. Każda z nich jest podświetlana od środka paskami LEDowymi. Te poruszające się po scenie litery wymagały braku okablowania, dlatego każda z nich została wyposażona w akumulator oraz odbiornik bezprzewodowego sygnału DMX - Oxo wDMX Receiver - odpowiedzialnego za sterowanie paskami wewnątrz dekoracji. Na każdej literze znajdował się także dimmer umożliwiający kontrolę jasności ruchomych elementów scenografii.

Oprócz mobilnych liter podświetlone zostały także takie elementy dekoracji jak kinkiety czy też art-deko wraz ze ścianą obwieszczającą premierę "Królewskiego Psotnika". Dzięki nam rozświetlił się mnóstwem punktów także wielki tort, a neonowego blasku nabrał przystanek autobusowy, będący częścią scenografii. Można je obejrzeć na zdjęciach w galerii na samym dole.

W galerii można również zobaczyć zdjęcia z prac nad scenografią.

Zdjęcie
Roma02
Opis dodatkowy

 

Dostarczone urządzenia:

 

Zobacz zdjęcia na profilu Tetaru Roma na Facebooku TUTAJ: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151165555164184.464395.372691969183&type=1

Galeria
Roma01Roma02Roma03Roma04Roma05Roma06Roma07Roma08Roma09Roma10

Wróć