www.showdesign.pl > Realizacje > Realizacja
Data
2004-11
Miejscowość
Wrocław
Instytucja
Związki
Opis

Pod koniec listopada 2004 roku na wrocławskim rynku został otwarty klub "Związki" Instalację oświetleniowo-nagłośnieniową zaprojektowała oraz wykonała nasza firma. System oświetleniowy składa się z:
 • 10 x ruchoma głowa Robe Spot 160
 • 4 x skaner Robe DJ Scan 250
 • 2 x efekt Burst firmy Geni
 • 6 x zmieniacz kolorów Robe  Beam 250
 • 4 x zmieniacze kolorów Colortech 150 HTI firmy DiscoTech
 • 2 x lampa UV WOOD firmy Griven
 • 2 x laser Magic Box II
 • 1 x pólkula 70cm
 • 4 x kula 32 cm
 • 8 x PAR 16
 • 64 lampyLED firmy Proxima
Zdjęcie
Zwiazki7
Opis dodatkowy
Wszystkie podesty podświetlone są lampami LED formy Proxima. Cały system sterowany jest sterownikiem firmy AVOLITES Azure 2000.
Nagłośnienie

To prestiżowe na kulturalnej i rozrywkowej mapie miasta miejsce zostało wyposażone w nagłośnienie firmy TURBOSOUND. Lokal posiada cztery sale, każda różniąca się charakterem wystroju i klimatem.
Główna sala koncertowo-dyskotekowa nagłośniona jest zestawami głośnikowymi serii TQ (aktywne subwoofery TQ425, pasywne trójdrożne zestawy szerokopasmowe TQ445 i dwudrożne TQ310). Pozostałe trzy sale nagłośnione są zestawami instalacyjnymi z serii IMPACT (subwoofery TSB110 i zestawy szerokopasmowe IMPACT50).
Wszystkie pasywne systemy głośnikowe zasilane są ze wzmacniaczy mocy firmy mc2, serii T.
Za dystrybucję sygnałów wejściowych i wyjściowych w systemie odpowiedzialny jest system cyfrowego miksera instalacyjnego iDR firmy Allen&Heath.
Do wejść systemu na stałe podłączony jest system DJ, wejście dla systemu koncertowego, tunery satelitarne, odtwarzacze CD/mp3 i DVD, jak również wejścia dla komputerów do celów prezentacyjnych lub prowadzenia zabaw karaoke.
System jest w pełniu automatyczny. Każda strefa nagłośnieniowa sterowana jest ze ściennego panela, przy pomocy którego dokonuje się wyboru zródła dzwięku i reguluje głośność. Wzmacniacze mocy załączane są automatycznie, wtedy, gdy dana strefa ma wybrane zródło dzwięku.
Całość jest tak zaprogramowana, aby maksymalnie uprościć obsługę oraz zapewnić odporność na awaryjność spowodowaną "czynnikiem ludzkim".
Z systemem nagłośnieniowym częściowo połączony jest system video, łączący kamery, tunery satelitarne, odtwarzacz DVD i wejścia sygnałów wizyjnych z komputerów z monitorami TV i projektorami multimedialnymi zainstalowanymi w całym lokalu.
Wyborem zródła obrazu i kierowaniem do odpowiedniego monitora lub projektora steruje cyfrowa matryca KRAMER, której programowane funkcje znacznie ułatwiają obsługę.
Cały system jest bardzo elastyczny w użytkowaniu i konfiguracji, pozwala na kierowanie dowolnego sygnału audio/video na dowolny obwód systemu nagłośnieniowego lub wizyjnego, co daje praktycznie nieograniczone możliwości niezależnego wykorzystywania sal lokalu. Jednym przyciśnięciem można także zamienić cały lokal w jedną salę koncertową czy dyskotekową.

Galeria
Zwiazki1Zwiazki2Zwiazki3Zwiazki4Zwiazki5Zwiazki6Zwiazki7

Wróć