www.showdesign.pl > Realizacje > Realizacja
Data
2005-11
Miejscowość
Wrocław
Instytucja
Guinness
Opis

W listopadze 2005 roku zakończyliśmy realizacje oświetlenia i nagłośnienia klubu Guinness we Wrocławiu. Do Chilloutowego klubu mieszczącego się na pierwszym piętrze nad Irlandzkim Pubem zaprasza umieszczona przy schodach kula reklamowa iBall, która dzieki swej konstrukcji powala na wyświetlanie dowolnych sekwencji obrazów i napisów na jej powierzchni.

Zdjęcie
Guinness
Opis dodatkowy

Wspomniany już iBall wykorzystuje technologie diod luminescncyjnych LED, która pozwala na emisje światła o dowolnym, sterowalnym kolorze przy znikomym zużyciu prądu. Bazujaca na materiałach półprzewodnikowych technika jest niezwykle trwała – średni czas pracy diody to około 50 000 godzin. Diody LED wykorzystywane są również w urządzeniach zwanych PIXEONami, które są podstawą oświetlenia efektowego w tym klubie. Umieszczone zarówno w barze, na lustrach i w zewnętrznych witrynach lokalu PIXEONY sterowane są DMXem dzięki czemu pozwalaja osiagnąć wybrany przez DJ'a efekt i nastrój w lokalu.

Wystrój Klubu Guinness utrzymany jest w stonowanych ciemnych kolorach mających tworzyć atmosferę spokoju, prywatnosci i odprężenia - swoistego Chillout'u. Aby oświetlenie użytkowe współgrało z tą atmosferą zastosowalismy zaprojektowane przez nas wykonane z aluminium anodowanego lampy Optic R zwieszane, wyposażone w moduł awaryjny, które firma Chors wyprodukowała specjalnie dla potrzeb tego klubu.

Zarówno lampy Opitc R jak i umieszczone nad barem lampy EXE - również firmy Chors, podłączone są do dimerów umożliwiających uzyskanie żądanego natężenia światła.

Również pomieszczenia toalet wyposażone zostały w lampy EXE, a ponad to nad drzwiami doń prowadzącymi umieszczony został panel LEDowe świecący światłem o wciąż zmieniających się kolorach. Kolejnym urządzeniem wykorzystujacym technologię LED jest wąż świetlny który wykorzystany został do wykonania obrysu podłogi pod umieszczonymi w klubie siedziskami i kanapami. Pozwoliło to uzyskać efekt dużej powierzchni podłogi i zaakcentować stopień.

System dźwiękowy oparto na wysokiej klasy urządzeniach firmy Turbosound. Osiem głośników Impact 50 oraz 2 subwoofery TSB-110 zapewnieją równomierne nagłośnienie całej powierzchni lokalu. Wszystkie głośniki napędzane są z dwóch końcówek ADS LX500. System dźwiękowy został zaprojektowany tak, aby umożliwić odtwarzanie muzyki z różnych źródeł i różnych miejsc. Podstawowe źródła dźwięku to odtwarzacz CD Pioneer CDJ200, odtwarzacz DVD Pioneer DV-380, tuner satelitarny oraz odtwarzacz CD z parteru klubu. W klubie istnieje możliwość wysyłania dźwięku w obie strony pomiędzy piętrami. Sygnały ze wszytskich źródeł miksowane są w barze przy wykorzystaniu miksera Yamaha MG12/4. Drugim miejscem, z którego można odtwarzać muzykę jest stanowisko DJ'a umiejscowione na antresoli. Jest to stanowisko przenośne, składające się z dwóch odtwarzaczy CDJ200 oraz miksera DJM300 umieszczonych w poręcznej skrzyni transportowej. Dodatkowym wyposażeniem DJ'a jest system bezprzewodowy Audiotechnica ATW 1452 Wybór miejsca, z którego odtwarzana jest muzyka dokonywany jest na mikserze liniowym umieszczonym przy końcówkach mocy. Uzupełnieniem całego systemu jest 42-calowy monitor plazmowy Pioneer PDP-42MVE1 połączony z odtwarzczem DVD oraz telewizją satelitarną. Wszystkie zastosowane urządzenia sprawiają, że klub może być wykorzystany do różnych celów. Mogą to być dyskoteki, koncety czy też transmisje telewizyjne z różnego rodzaju wydarzeń.


Galeria
Guinness (1)Guinness (2)Guinness (3)Guinness (4)Guinness (5)Guinness (6)Guinness

Wróć